راهنمای نویسندگان

 به اطلاع پژوهشگران گرامی می­رساند مقاله‌های ارسالی به این مجله علمی پژوهشی باید مطابق راهنمای نگارش زیر تدوین شده باشند.

در غیر این صورت مقاله مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

 
 

 شرایط و نکات اولیه اخلاقی

 1. نویسنده مسئول (نویسنده رابط،) مسئولیت جمع آوری مقاله و ارائه آن را به دفتر مجله، عهده دار بوده است و تمام نویسندگان در جریان متن نهایی این مقاله بوده و از ارسال مقاله به این مجله مطلع هستند.  همچنین نویسندگان با ارسال مقاله به مجله اعلام می کنند که مقاله به هیچ زبان دیگری و به هیچ مجله دیگری ارسال نشده و به چاپ نرسیده است. در غیر این صورت بدیهی است که طبق قانون مصوب نشریات، نویسنده یا نویسندگان به صورت مادام از نشر مطلب در مجله و مجلات تحت پوشش ناشر محروم و مقاله آنان نیز در صورت صلاح دید سردبیر حذف خواهد شد.
 2. همراه مقاله اصلی بایستی یک نامه به امضای تمامی نویسندگان مقاله مبنی بر رضایت ایشان بر چاپ مقاله و نیز عدم ارسال هم‌زمان مقاله به سایر مجلات ضمیمه گردد. ارسال این نامه تقاضا به مفهوم پذیرش تمام ضوابط نشریه و نیز تفویض کلیه حقوق نویسندگان به ناشر است.جهت دریافت فایل تعهدنام اینجا کلیک کنید. برای دریافت فرم تعارض منافع نویسندگان اینجا کلیک کنید.
 3. قبل از ارسال مقاله حتما باید از موسسه سمیم نور گواهی اصالت متن  دریافت و همراه با فایلهای مقاله بارگذاری نمائید.  جهت دریافت گواهی اصالت  از  لوگوی سمیم نور  در صفحه اصلی وارد شود.
 4. هر مقاله باید حاصل یک طرح پژوهشی باشد. مقالاتی که حاصل طرح پژوهشی نیستند، Fast Reject‌ می شوند.
 5. اصول نگارش رعایت شود. به طور مثال نقطه و کاما به کلمه قبل از خود چسبیده و از کلمه بعد از خود یک فاصله دارند. نیم‌فاصله‌ها رعایت شود.
 6. در قسمت سپاسگزاری باید مشخص شود که مقاله ارسالی حاصل طرح تحقیقاتی یا پایان نامه بوده و شماره ثبت، تاریخ ثبت، محل ثبت و تأمین کننده منابع مالی ذکر گردد. (قسمت سپاسگزاری بعد از پذیرش به مقاله اضافه شود)
 7. هیئت تحریریه در رد یا پذیرش مقالات آزاد است و از پس دادن مقاله و ملحقات آن معذور است.
 8. اصول اخلاق در انجام پژوهش رعایت شده باشد.
 9. مقالات ارسالی در ابتدا توسط هیئت تحریریه به صورت کلی بررسی میگردد و چنانچه از نظر محتوا و ساختار با ضوابط نشریه مطابقت داشته باشد برای داوری فرستاده می‌شود. داوران از میان مجرب‌ترین افراد متخصص در رشته مرتبط انتخاب میشوند. اگر مقاله از نظر داوران قابل چاپ باشد نظرات و اصلاحات ایشان پس از بررسی هیئت تحریریه به نویسنده مسئول ارائه خواهد شد.
 10. نویسنده به مدت حداکثر ۲ هفته وقت خواهد داشت نسخه اصلاح شده را ارسال نماید که مجدداً جهت داوری فرستاده شود.
 1. این مجله مقالات پژوهشی (Research paper)، مروری (Review Article) و یادداشت تحقیقاتی (Technical Note) که مرتبط با اهداف مجله را در قالب رسمی است منتشر می کند.
 2. استفاده از مندرجات مجله با ذکر کامل مأخذ آزاد است.
 3. جهت دریافت گواهی اصالت مقاله و مشابهت یابی به سایت سمیم نور که لینک آن در صفحه اصلی سایت نیز آمده است مراجعه کنید.

 


 

 

راهنمای تهیه مقاله

 

      مجله تحقیقات آب و خاک  ایران مقالات تحقیقی در زمینه‌های مرتبط با رشته‌های مهندسی آبیاری و آبادانی, و مهندسی خاکشناسی را که به زبان فارسی نوشته شده باشد و برای اولین بار منتشر می‌شود، از کلیه کشورها می‌پذیرد. رعایت دقیق راهنمای زیر در تدوین مقاله به عنوان یکی از شرایط قرار گیری آن در فرآیند داوری محسوب می‌شود.

فایل مشخصات نویسندگان

(در تمام انواع مقالات ثابت است و به هر دو زبان فارسی و انگلیسی باید نوشته شود)

 صفحه عنوان شامل، عنوان کامل مقاله، عنوان کوتاه مقاله، نام نویسندگان، آدرس علمی نویسندگان، و مشخصات کامل تماس با نویسنده مسئول و اعلام تعارض منافع است. سمت نویسندگان باید به صورت کامل هم در فایل مشخصات نویسندگان و هم در صفحه مشخصات نویسندگان در سامانه عینا درج گردد. (به طور مثال:  گروه، دانشکده، دانشگاه، شهر، کشور) (جهت راهنمایی بیشتر از نمونه فایل مشخصات نویسندگان استفاده نمائید)

حتما فایل چکیده گسترده انگلیسی تهیه شود.

نمونه فایل مشخصات نویسندگان

 

 شرایط انتخاب عنوان مقاله

عنوان  مقاله نباید تکراری باشد و توسط نویسنده دیگری در مقاله دیگری به زبان مجله یا هر زبان دیگری به چاپ رسیده باشد.

 عنوان مقاله باید گویای مطالعه باشد و از ذکر فرمول و علائم اختصاری خودداری شود.

عنوان باید حاوی متغیرهای اصلی پژوهش باشد و کلمات اضافی نداشته باشد.

 

 شرایط انتخاب عنوان کوتاه مقاله

 عنوان کوتاه مقاله در هنگام صفحه آرایی و برای دسته بندی مقاله استفاده می شود و باید حداکثر 80 کاراکتر باشد.

 

تعارض منافع (Conflict of Interest)

  نویسندگان باید هر گونه تعارض احتمالی منافع مثل دریافت وجه در قبال مقاله، یا بدست آوردن موجودی یا سهم در یک سازمان را که ممکن است از طریق انتشار مقاله بدست بیاید و یا از دست برود به صورت مشخص بیان کنند. فرم تعارض منافع هم در بالای همین صفحه و هم در بالای صفحه ارسال فایل قابل دانلود است.  بیان واضح تعارض منافع منجر به رد شدن اتوماتیک مقاله نمی شود، با این‌حال مایلیم از آن مطلع باشیم . چنانچه تعارض منافع وجود نداشته باشد جمله زیر باید به انتهای مقاله اضافه شود :

   " هیچ‌گونه تعارض منافع توسط نویسندگان وجود ندارد " .

 در صورتی که تعارض منافع درج نگردد، به منزله وجود عدم تعارض بین نویسندگان در نظر گرفته میشود.

 

 صفحه آرایی متن مقاله

 از فایل شیوه نامه نگارش مقاله جهت تهیه فایل اصل مقاله استفاده نمائید.

فایل شیوه نامه نگارش مقاله

 هزینه داوری و انتشار

لازم به ذکر است این مجله بر اساس مجوز وزارت متبوع از مقالات ارسالی مبلغ دو میلیون ریال بابت هزینه داوری هنگام بررسی اولیه و مبلغ 3 میلیون ریال جهت پذیرش و چاپ (در هنگام پذیرش و انتشار آنلاین) دریافت می نماید که نویسندگان محترم حتما باید از طریق درگاه بانکی که در سامانه به آن راهنمایی می شوند پرداخت نمایند.